Hulusi Akar: Yunanistan, mağdur imajı vermeye çalışmakta

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Tüm iyi niyetli diyalog çağrılarımıza rağmen Yunanistan, her türlü gerçeği çarpıtarak ve adeta kuzu postuna bürünerek mağdur bir ülke olduğu imajını vermeye çalışmakta”

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Kütüphanesi Konferans Salonu’nda, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Batı Trakya Türkleri’nin hak arama mücadelesinin öncü ismi ve lideri olan Doktor Sadık Ahmet anısına hazırlanan “Doğumunun 75. Yılında Dr. Sadık Ahmet Anma Programı”, düzenlendi.

Programa katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sadık Ahmet’e Allah’tan rahmet dileyerek başladığı konuşmasında; Doktor Sadık Ahmet’in ömrünü davası yolunda harcadığını, baskılara rağmen davasından geri adım atmadığını ve cesareti ile gençlere örnek olduğunu söyledi.

Milli Savunma Bakanı Akar, Yunanistan ile Türkiye’nin arasındaki sorunlara da değinerek, “Yunanistan ile Ege’de, Akdeniz’de ve Kıbrıs’ta birtakım sorunlar yaşıyoruz. Bu sorunlar bazı Yunan siyasilerin uluslararası hukuktan ve gerçeklikten uzak, gerçeklikten kopuk, popülist ve uzlaşmaz tavırlarıyla daha da derinleşmektedir. Tüm iyi niyetli diyalog çağrılarımıza rağmen Yunanistan, her türlü gerçeği çarpıtarak ve adeta kuzu postuna bürünerek mağdur bir ülke olduğu imajını vermeye, AB üyeliğine sığınarak hukuk dışı ve saldırgan eylemlerini örtbas etmeye, sunni bir tehdit algısı oluşturarak ittifak içerisinde ittifak kurmaya çalışmakta, Türkiye ile olan sorunlarını Türkiye-AB-ABD veya Türkiye-NATO sorunu haline getirmek için de çabalamaktadır. Yunanistan, aramızda çözüm bekleyen hemen her konuda uluslararası hukuka, akla, mantığa ve tarihi gerçeklere aykırı hareket etmektedir” dedi.


Bu haber:

[jp_post_view]

Selim DURMUŞ

Selim DURMUŞ

Bunları da sevebilirsiniz